Nowy DOZ Maraton Łódź

 In Bez kategorii

Znamy już datę nowej edycji DOZ Maratonu Łódź. Stowarzyszenie „Maraton Dbam o Zdrowie” – organizator wydarzenia oraz nowy Dyrektor imprezy Jacek Chmiel– zapraszają biegaczy z całymi rodzinami w dniach 5-7 kwietnia 2019 r.

Wkrótce ruszą zapisy do imprezy, która ma przyciągnąć na start rekordową w swojej historii liczbę uczestników. Wpisowe dla maratończyków, którzy 7 kwietnia 2019 r. pobiegną ulicami Łodzi, do 30 listopada br. wynosić będzie jedynie 79 zł.

DOZ Maraton Łódź 2019 przyniesie kilka ważnych zmian w formule biegów. Nie będzie półmaratonu, z kolei miejsce sobotniego biegu na 5km zajmie ponownie niedzielny bieg na dystansie 10km, który wystartuje równolegle do maratonu. Wzorem poprzedniej edycji imprezy, dystans maratoński będzie można pokonać również na raty w ramach sześcioosobowych sztafet Ekiden.

W sobotę poprzedzającą DOZ Maraton Łódź oraz bieg na 10km, tradycyjnie rozegrane zostaną zawody dla dzieci i młodzieży Kids Run. W programie imprezy jak co roku odbędą się targi Expo oraz rodzinny piknik zdrowotny. Zmiany w formule biegów to niejedyna nowość.

Realizacja imprezy powierzona została osobom związanym z łódzkim środowiskiem sportowym, które z powodzeniem od lat tworzą inne wydarzenia biegowe, m.in. Bieg Ulicą Piotrkowską czy Bieg Trzech Króli.

– Cieszymy się, że nasza praca została zauważona i teraz będziemy odpowiedzialni za kreację i wizerunek DOZ Maratonu Łódź. Nasz cel na najbliższy rok jest jeden – zwiększenie frekwencji – mówi Jacek Chmiel, nowy dyrektor imprezy.

– Dla nas organizacja tak dużego przedsięwzięcia to ogromne wyzwanie. Wierzymy głęboko, że uda nam się namówić do startu większą niż w poprzednich latach liczbę uczestników, a proponowana przez nas formuła imprezy spełni ich oczekiwania – dodaje Robert Blesiński, odpowiedzialny za PR i promocję DOZ Maraton Łódź.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search