Ruszamy z przygotowaniami do kolejnej jubileuszowej edycji DOZ Maraton Łódź. Podobnie jak w poprzednich latach sponsorem tytularnym jest DOZ S.A a partnerem strategicznym Miasto Łódź. 

Biegiem głównym, jak co roku będzie królewski dystans 42 km 195 m.

Nowością będą sztafety maratońskie 2 osobowe proponowane tym zawodnikom, którzy jeszcze nie czują się na siłach aby pokonać królewski dystans, a 10 km to trochę za mało. Będą oni mogli zmierzyć się z dystansem półmaratonu w dwuosobowej sztafecie. 

Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom zawodników i dołączyliśmy do programu imprezy - 2 osobowe sztafety maratońskie z możliwością klasyfikacji sztafet żeńskich, męskich i mieszanych oraz co jest nowością, klasyfikacji indywidualnej na dystansie półmaratonu dla zawodników właśnie tych sztafet – mówi dyrektor imprezy Jacek Chmiel.

Ruszają też treningi i Puchar DOZ Maratonu Łódź 

 Organizatorzy zapraszają na wspólne treningi, przygotowujące do kwietniowego eventu. Bezpłatne zajęcia DOZ Drużyny odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele, w Parku na Zdrowiu. Pierwszy trening już 3 listopada(niedziela) o godz. 9:30 (zbiórka -stadion miejski przy Atlas Arenie).  Zawodnicy będą przygotowywać się w trzech grupach zaawansowania pod fachowym okiem doświadczonych trenerów. 

Od jutra ruszają zapisy do kolejnej edycji Pucharu DOZ Maraton Łódź. 

Pierwszy bieg na dystansie 5 km już 17 listopada w lesie Łagiewnickim-Start o godzinie 10.00, biuro zawodów w Centrum Obsługi Szlaku Konnego ul. Wycieczkowa 86.

Szczegóły w zakładcePucharu Doz Maratonu