Znamy trasę kolejnej edycji DOZ MARATONU ŁÓDŹ

 In Bez kategorii

Znamy trasę kolejnej edycji DOZ MARATONU ŁÓDŹ

7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja DOZ Maratonu Łódź. Według organizatorów magnesem, który ma przyciągnąć większą liczbę uczestników, będzie nowa, zmodyfikowana trasa, oparta o najbardziej atrakcyjne miejsca na mapie miasta.

Według nowych wykonawców maratonu, przygotowania do kwietniowej imprezy przebiegają zgodnie z planem. W porównaniu do poprzednich lat, bardzo szybko udało się przygotować plan trasy, a następnie uzyskać zgody wszystkich służ miejskich.

To oznacza, że na blisko 3,5 miesiąca do maratonu znany jest przebieg trasy.
Dyrektor zawodów, Jacek Chmiel, przekonuje, że będzie ona bardzo atrakcyjna i wręcz rewolucyjna.

– Trasa DOZ Maraton Łódź jest odmienna od tej, którą w poprzednich edycjach proponowano maratończykom. Przede wszystkim jest ona ułożona w konfiguracji wschód-zachód, co powoduje, że jest bardziej płaska, a przy tym jej druga część jest zdecydowanie ze spadkiem w kierunku mety, co widać na profilu. Nowością jest też to, że zawodnicy nie tylko w pierwszej części dystansu odwiedzą centrum miasta. Będą do niego wracać i dopiero po 33 kilometrze znajdą się na ostatnim odcinku przebiegającym wokół Parku Zdrowie. Meta jak zwykle usytuowana jest w Atlas Arenie a start w jej okolicy – przy ulicy Bandurskiego. Uczestnicy królewskiego dystansu będą też mogli biegnąc, poznać nową infrastrukturę i przestrzenie zmieniającej się z dnia na dzień Łodzi – mówi Chmiel.

Nowa trasa została też przygotowana dla uczestników biegu towarzyszącego na dystansie 10 km. Będzie przebiegała przez ścisłe centrum miasta i podobnie jak w przypadku maratonu, zawodnicy zawitają do Rynku Manufaktury oraz pobiegną ulicą Piotrkowską.
Start wspólny obu dystansów o godzinie 9.00 – 7 kwietnia.

Do końca grudnia wpisowe na maraton wynosi 89 złotych. Po Nowym Roku udział w biegu maratońskim będzie kosztował 100 zł. – Na liście startowej widnieją nazwiska blisko tysiąca osób. Chcielibyśmy, by ta liczba była co najmniej dwukrotnie wyższa – zaznacza Robert Blesiński, odpowiedzialny za promocję wydarzenia. Dodaje, że na uczestników DOZ MARATONU ŁÓDŹ czeka bardzo atrakcyjny pakiet, zniżki do muzeów, darmowa komunikacja miejska i bogata baza hotelowa.

Organizatorzy zachęcają również do udziału w sztafetach, targach Expo w dniach 5-7 kwietnia oraz najmłodszych biegaczy (Kids Run – 6 kwietnia).

Recent Posts

Start typing and press Enter to search