Slide
OdtwórzPlay
Bieg główny
OdtwórzPlay
Kids Run
Slide
Maraton
10 km
Sztafeta Ekiden
Sztafeta half&half
Kids Run
Slide

Aktualności

Drodzy Biegacze!

Mamy dobrą wiadomość dla zawodników, którzy jeszcze się wahają lub nie zdążyli zapisać się na DOZ Maraton Łódź. Przedłużamy niższą opłatę startową w biegu maratońskim i do 15 marca pozostanie ona w wysokości 159 zł. Skorzystajcie z okazji i zapiszcie się już dzisiaj na królewski dystans. Jesteśmy pewni, że 16 kwietnia wrócicie do domu z życiówkami i wspaniałymi wrażeniami z biegu, a multimedialna meta w Atlas Arenie na zawsze zapadnie w Waszej pamięci.
Zapraszamy do zapisów
DO Zobaczenia!

Pierwsza konferencja prasowa

Dzisiaj odbyła się pierwsza konferencja prasowa z udziałem Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej i Dyrektora Marketingu DOZ.S.A. Pana Macieja Słomińskiego.
16 kwietnia ulicami Łodzi pobiegnie 11. DOZ Maraton Łódź
Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia. Obecnie na listach startowych znajduje się 2500 osób. Organizatorzy spodziewają się udziału ok. 8-9 tys. uczestników.
Każdy może wybrać dystans odpowiedni dla siebie.

OdtwórzPlay

Trasa kwietniowego maratonu została zmodyfikowana ze względu na remonty ulic, ale wiele jej fragmentów z poprzedniego roku zostało zachowanych. Biegacze tradycyjnie wystartują z ulicy Bandurskiego, a finiszować będą w Atlas Arenie.

- Trasa maratonu jest szybka, płaska i ciekawa. Wracamy na Retkinię ale większość kilometrów biegacze pokonają w ścisłym centrum Łodzi. Pierwszy raz zarówno maratończycy, jak i zawodnicy pokonujący dystans 10 km pobiegną tunelem trasy W-Z – informuje dyrektor imprezy, Jacek Chmiel.
Maraton to dystans, do którego trzeba się przygotowywać wiele miesięcy. Ci, którzy nie czują się na siłach, by przebiec ponad 42 km, mogą wziąć udział w biegu na dystansie 10 kilometrów. Ale to nie wszystko. W programie imprezy są jeszcze rywalizacje sztafet:
dwuosobowych Half&Half Maraton oraz sześcioosobowych Ekiden. Dzień przed maratonem, w sobotę 15 kwietnia, odbędą się biegi dziecięce Kids Run.
Rywalizacja sztafet olimpijskich staje się powoli tradycją DOZ Maratonu Łódź. Jak przekonują organizatorzy, kibice na pewno zobaczą na trasie sportowców, którzy w przeszłości reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych. Trwa potwierdzanie składu sztafet olimpijskich.

Podobnie jak w latach poprzednich, zawodnicy i kibice mogą liczyć na szereg udogodnień. Ponownie będzie można śledzić postępy wybranego uczestnika na trasie. Funkcja live tracking pozwoli na precyzyjne określenie momentu przebiegnięcia przez zawodnika poszczególnych punktów na trasie oraz określenie przybliżonego momentu przekroczenia linii mety. - Jak to zrobić? Przed startem 16 kwietnia, na stronie www.lodzmaraton.pl oraz sts-timing.pl pojawi się opcja LIVE TRACKING. Po kliknięciu na ten przycisk będzie można wybrać nazwisko swojego zawodnika i następnie obserwować go na trasie – tłumaczy Jacek Chmiel.
Biegacze z Polski i zagranicy, którzy brali udział w łódzkiej imprezie w poprzednich edycjach wiedzą, że mogą liczyć na żywiołowy doping kibiców. Na tegorocznej trasie nie zabraknie również punktów muzycznych.

W 2022 r. DOZ Maraton Łódź obchodził jubileusz 10-lecia. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz sportowej Łodzi.

- Kiedy w 2011 r. po raz pierwszy obejmowaliśmy patronat tytularny nad łódzkim maratonem, wiedzieliśmy, że chcemy, by stał się on jedną z największych imprez biegowych w kraju. Dziś, po dziesięciu edycjach, mogę śmiało powiedzieć, że założenie to z sukcesem udało nam się zrealizować. Każdego roku DOZ Maraton Łódź gromadzi na starcie tysiące zawodników z Polski i ze świata, dostarczając niezapomnianych wrażeń i sportowych emocji zarówno dla biegaczy, jak i kibiców oraz mieszkańców. Impreza doskonale wpisuje się w realizowaną przez DOZ S.A. ideę promowania zdrowego trybu życia. Cieszy nas, że coraz więcej osób jest świadomych korzyści płynących z biegania i że do tej formy aktywności udaje nam się przekonywać także najmłodszych – podkreśla Maciej Słomiński, Dyrektor Marketingu DOZ S.A. Mam nadzieję, że sympatycy DOZ Maratonu Łódź jak co roku nie zawiodą i licznie dopiszą na starcie 16 kwietnia. Tym bardziej, że tegoroczna, 11.edycja wpisuje się w obchody jubileuszu 600-lecia Łodzi – dodaje.

- Kolejna, już 11. edycja DOZ Maraton Łódź będzie nie tylko wyjątkowa, ale wręcz historyczna.

Odbędzie się bowiem w roku 600-lecia nadania praw miejskich Łodzi. Dlatego spodziewam się i mocno będę mocno trzymała kciuki za łódzkich biegaczy, by ci pobili swoje rekordy czy osiągnęli swoje cele właśnie w tym niezapomnianym dla naszego miasta roku.
Wiem, że na listach startowych już jest ponad 2,5 tysiąca osób, ale jestem przekonana, że wyczerpany zostanie limit miejsc. Dziś bieganie to jedna z najpopularniejszych form aktywności, a DOZ Maraton Łódź słynie z dobrej organizacji, ciekawej otoczki i fajnego kibicowania. To zasługa naszych kibiców, ale też wolontariuszy i przede wszystkim organizatorów biegu. Dlatego, biegacze z Łodzi i nie tylko - zapisujcie się, cieszcie się bieganiem, osiągnijcie swój cel w 600-lecie Łodzi – zachęca Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Kolejna edycja konkursu „Firma na Maraton”!
Już od jedenastu lat pomysłodawcy DOZ Maratonu Łódź dają firmom, które rozwijają wolontariat pracowniczy, możliwość kreatywnego zaprezentowania się podczas wydarzenia w ramach konkursu „Firma na Maraton”. Nagrodą dla zwycięskiej firmy będzie kampania reklamowa w radio Eska Łódź. Na zgłoszenia firm zainteresowanych wystawieniem własnych stref kibicowania wzdłuż trasy DOZ Maratonu Łódź organizatorzy czekają do 10 marca 2023r. Regulamin konkursu będzie dostępny na stronie biegu: www.lodzmaraton.pl w zakładce „Strefa Kibica”.
Ruszyła też kolejna edycja konkursu Mistrz Kibicowania! Zachęcamy dzieci i młodzież z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w kreatywnym dopingowaniu uczestników DOZ Maratonu Łódź. Na przygotowanie punktu każda szkoła otrzyma dofinansowanie w
wysokości 2000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca 2023 r. Liczba miejsc jest ograniczona do 12. Dla każdego zespołu przygotowano atrakcyjne nagrody w postaci bonów na sprzęt sportowy. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest 600-lecie Łodzi.

W dniach 14-16 kwietnia w ramach DOZ Maratonu Łódź odbędą się także targi Expo. Swoją ofertę zaprezentują m.in. producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego, odżywek dla sportowców, zdrowej żywności, suplementów diety, kosmetyków czy innego asortymentu

Slide
Poprzednia edycja:
OdtwórzPlay
Slide

Nasi sponsorzy i partnerzy

Sponsor tytularny

Partner strategiczny

Sponsor wiodący

Partner techniczny

Sponsor

Partner

Oficjalny przewoźnik DOZ MARATONU ŁÓDŹ